Wynajem samochodów ciężarowych

Wynajem samochodów ciężarowych stanowi coraz popularniejszą formę pozyskiwania floty w przedsiębiorstwach transportowych. Powodowane jest to wieloma korzyściami, jakie wynikają z wynajmu pojazdów dla firm z branży TSL.

Wynajem samochodów ciężarowych – tańsza i elastyczniejsza forma od zakupu i leasingu

Wynajem długoterminowy umożliwia pozyskanie dodatkowych pojazdów przy rozwijaniu działalności firmy, zastąpienie niesprawnego i uziemionego ciągnika siodłowego, a także nabycie specjalistycznych maszyn do realizacji pojedynczych zleceń.

Cennik wynajmu pojazdów ciężarowych nierzadko reprezentuje sobą atrakcyjniejsze warunki względem leasingu, a także kredytowania tego typu środków trwałych.  Przedsiębiorca nie jest w żaden sposób związany z wynajmowanym pojazdem, a takie obowiązki jak: amortyzacja, ubezpieczenie, naprawy serwisowe, czy też wymiana ogumienia, spoczywają na firmie wynajmującej samochody ciężarowe.

Wynajem samochodów ciężarowych to efektywna optymalizacja transportu

Wynajem krótkoterminowy umożliwia przedsiębiorstwu transportowemu nabycie pojazdów, które rozwiążą nagłe problemy wynikające z brakiem maszyn we flocie firmy. Ta forma najmu pozwoli także wykonać specjalistyczne zlecenie transportowe. Wynajem średnioterminowy oraz długoterminowy stanowią komfortową i w pełni elastyczną formę dysponowania samochodami ciężarowymi przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów i redukowaniu nakładów pracy wynikających z nieustannego utrzymywania floty w stanie pełnej gotowości do działania. Decydując się na wynajem samochodów ciężarowych, przedsiębiorstwo może w pełni skupić się na planowaniu, zarządzaniu i optymalizowaniu działalności transportowej i spedycyjnej.

Wynajem samochodów ciężarowych – korzyści dla przedsiębiorstwa z branży TSL

  • Bardziej transparentne oraz łatwiejsze zarządzanie firmowym budżetem. Koszty wynikające z wynajmu samochodów ciężarowych pozostają stałe i dzięki jasnym zasadom współpracy mogą być planowane z odpowiednim wyprzedzeniem.
  • Elastyczniejsze zarządzanie zleceniami. Dzięki możliwości wynajmu pojazdów na określony czas, możliwe jest dopasowanie floty do dynamicznie zmieniającego się rynku oraz potrzeb klientów.
  • Możliwość realizacji specjalistycznych zleceń. Wynajem specjalistycznych samochodów ciężarowych umożliwia realizację bardziej wymagających zleceń, dzięki czemu przedsiębiorstwo nie musi rezygnować ze współpracy z niektórymi klientami.
  • Zachowanie zdolności inwestycyjnych. Poprzez wynajem pojazdów możliwe jest zachowanie pełnej zdolności inwestycyjnej przedsiębiorstwa, bez zamrażania firmowego kapitału.
  • Więcej czasu na zarządzanie firmą. Wynajmując samochody ciężarowe, obowiązki związane z utrzymaniem pojazdów pozostają w gestii firmy wynajmującej. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie nakładów pracy i przekierowanie uwagi pracowników firmy transportowej na poprawę wydajności strategii spedycyjnej i transportowej przedsiębiorstwa.

Zainteresowany wynajmem samochodów ciężarowych? Skontaktuj się z nami!

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty wynajmu krótko-, średnio-, i długotrwałego samochodów ciężarowych. Oferujemy atrakcyjne warunki oraz bogatą flotę pojazdów. Aktualnie dostępne pojazdy ciężarowe do wynajęcia znajdą Państwo na stronie związanej z wynajmem pojazdów.