Wynajem naczep chłodniczych

Ogromny sukces wynajmu naczep chłodniczych na Zachodzie sprawił, że wiele polskich przedsiębiorstw z branży TSL również zaczyna stawiać na wynajem krótko- i długoterminowy. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, w której skład wchodzi również kompleksowy wynajem chłodni.

Wynajem naczep chłodniczych – wygodniejszy od leasingu, tańszy od kredytu

Decydując się na zewnętrzne finansowanie chłodni poprzez zaciągnięcie kredytu, przedsiębiorstwo drastycznie zmniejsza swoją zdolność inwestycyjną, zamrażając dostępny kapitał. Co więcej, umowy kredytowe zawierane z instytucjami finansowymi są często wymagające i oferują niekorzystne dla przedsiębiorstwa warunki. Podobnie jest z umowami leasingowymi. Wybierając leasing, przedsiębiorca, mimo regularnego opłacania rat leasingowych, nie staje się właścicielem przedmiotu umowy, a jednocześnie odpowiada za wszelkie dodatkowe koszta, takie jak ubezpieczenie, czy naprawy serwisowe. Dopiero po końcu umowy leasingowej firma transportowa staje się właścicielem naczepy chłodniczej, co generuje problem utrzymania lub dalszej odsprzedaży naczepy.
Długoterminowy lub krótkoterminowy wynajem chłodni jest o wiele korzystniejszy dla firm z branży TSL. Wynajmując naczepę chłodniczą, wszelkie obowiązki związane z utrzymaniem pojazdu, a także z kwestiami technicznymi oraz prawnymi leżą po stronie firmy wynajmującej.

Co więcej, umowa może być sporządzona na elastycznych i jasnych zasadach, a jedynymi kosztami firmy najmującej jest miesięczny abonament, kaucja oraz opłaty eksploatacyjne. W ten sposób możliwe jest zachowanie zdolności inwestycyjnej i wejście w posiadanie naczepy chłodniczej bez znacznego obciążenia budżetu firmy.

Wynajem naczep z chłodnią to wiele korzyści dla przedsiębiorcy

Do największych zalet wynajmu naczep chłodniczych możemy zaliczyć znaczną optymalizację działalności firmy. Możliwość stałego korzystania z najnowszych naczep, brak wielu opłat związanych z utrzymaniem naczepy, a także niewielkie obciążenie finansowe pozwalają oszczędzić czas, nakłady pracy oraz firmowe środki. Gwarantuje to łatwiejsze zarządzanie budżetem firmy. Opłaty abonamentowe związane z wynajmem przyczepy mogą być wliczane do kosztów uzyskania przychodu, co również ograniczy koszty prowadzonej działalności.

Wynajem chłodni pozwala uzyskać specjalistyczne maszyny w krótkim okresie, co umożliwi szybkie zaadaptowanie się przedsiębiorstwa z branży TSL do dynamicznie zmieniającego się rynku i potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Wynajem naczep chłodniczych – zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty

Posiadamy bogaty asortyment nowych chłodni. Zachęcamy do składania zapytań oraz do kontaktowania się z naszymi pracownikami. Odpowiemy na wszelkie pytania i zaproponujemy Państwu korzystne warunki współpracy. Oferujemy również wynajem samochodów osobowych, dostawczych, a także ciągników siodłowych - aktualne oferty znajdują się na tej stronie.